V situacích, kdy je v domácnosti více než jeden počítač (např. stolní - domácí, notebook - pracovní) se dříve nebo později každý dostane do situace, kdy by bylo třeba tuto techniku propojit mezi sebou. Může to být z důvodu potřeby přenést soubor, který je pro disketu velký, potřeby rychlého přístupu na internet s jen jednou TV linkou, nebo situace, kdy potřebuji tisknout, ale nechce se mi pořizovat další tiskárnu. V takové situaci je čas na výstavbu malé domácí PC sítě, která propojí všechny počítače mezi sebou a umožní uživatelům rychlé připojení na internet, sdílení tiskáren, možnost přenášení souborů nebo hraní počítačových her více účastníky zároveň. Sítě lze vzhledem k jejich povaze lze rozdělit na kabelové a bezdrátové.
Je to řešení budoucnosti. Laserem a optickými vlákny je možné přenášet informace i na velké vzdálenosti s minimálními ztrátami a je možné je použít i na velmi rychlé propojení. V současnosti se používají spíše pouze na hlavní páteřní sítě a pro aplikace u jednotlivých koncových uživatelů se nehodí především kvůli jejich ceně.
Síť používaná počátkem 90-tých let. V dnešní době se již nepoužívá a prvky na ní se prakticky nedají sehnat. Rychlost koaxiálních sítí je značně omezená a rovněž řešení dělení kabelu pro více počítačů a jednotlivých rozvodných prvků je značně datově ztrátové.
Řešení spočívá v osmižilovém kabelu krouceného po párech a mezi jednotlivými páry navzájem. Používá se hodně od druhé poloviny devadesátých let a v dnešní době je prakticky jedinou formou kabelového propojení počítačů v malé síti. Mezi její přednosti patří především rychlost, jednoduchost a nízká cena.
V místech, kde nelze dva počítače propojit kabelovou sítí lze použít bezdrátovou
síť. Pro propojení na malé vzdálenosti (několik metrů - v rámci jednoho domu)
se používá technologie WiFi (standard IEEE 802.11). Pro toto připojení je
každý počítač vybaven vysílačem / přijímačem a někde na centrálním místě je
umístěn Switch s porty pro bezdrátové připojení (Wireless LAN Access Point).
V některých případech může být použita kombinace metalické sítě s WiFi, toto
řešení se používá především pro kombinaci běžné sítě s notebooky. Hlavními
nevýhodami bezdrátové sítě je její omezená dostupnost a to i v rámci jednoho
objektu a vyšší pořizovací cena.