top
linie
adminúvod|kontakt|novinky|mapa serveru

IP telefonie

Co je IP telefonie a kde se používá

Pojem IP telefonie (také Voice over IP nebo VoIP) lze zkráceně vyložit jako způsob telefonování přes internet. Uživatel IP telefonie může použít svůj počítač doplněný mikrofonem a sluchátky a speciální software nebo používat speciální telefonní přístroj bez nutnosti PC, zvenku vypadající jako normální telefon, připojený k internetu. IP telefonie je způsobem hlasové komunikace budoucnosti, již dnes představuje v mnoha případech levnější variantu k běžné telefonní lince používané pro hlasové služby.

Jak IP telefonie funguje

IP telefonie je založena na principu digitalizace hlasu známém a používaném poměrně dlouhou dobu. Dodnes používaná metoda digitalizace, nazývaná PCM (Pulse Code Modulation) byla poprvé použita v roce 1938 a standardizována pod označením G.711 byla v roce 1960. Analogový signál (např. lidský hlas) je digitalizován na 64 kb/s. Tento digitální signál je poté komprimován na výsledný datový tok, který je posílán jako soubor dat sítí. 64 kb/s je samozřejmě poměrně dost a lidské ucho je nedokonalé. Je proto možné využít i vcelku pomalé připojení k internetu pro využívání služeb IP telefonie.

postup
Postup digitálního zpracování hlasu

Takto zpracovaný signál je pak přenesen internetem ke koncovému místu. Vzhledem k tomu, že je k přenosu používán internet jsou pro uživatele náklady na přenos např. za oceán stejné, jako při komunikaci vedle do domu.

Koncovým místem může být buď druhý uživatel IP telefonie nebo tzv. IP brána operátora, která je schopná propojení internetu, resp. IP hovorů a běžné telefonní sítě. Prostřednictvím IP brány je tak možné telefonovat z IP telefonu na pevnou linku nebo na mobil a obráceně.

nahoru


Zpoplatnění služeb IP telefonie

V oblasti IP telefonie podniká velké množství společností a subjektů po celém světě a jejich ceny za zřízení služby nebo za hovorné jsou velmi odlišné. Základem je, že uživatel misí mít dostatečně rychlé a kvalitní připojení k internetu. Pak je možné uzavřít smlouvu s některou společností, zakoupit a nainstalovat potřebné vybavení a IP telefonování nic nebrání. Vzhledem k tomu, že je při volání využívána síť internet, je možné, že např. firma často spolupracující s čísly ve Spojených státech uzavře smlouvu o IP telefonii v USA a všechny hovory budou účtovány pouze cenou za místní hovorů mezi IP bránou v USA a volanými. Jak může vypadat ceník spol. podnikající v nabízení služeb IP telefonie v ČR je vidět v tabulce.

Aktivační poplatek 3599 Kč
Paušální poplatek 399,- Kč / měs
Volné minuty 150
Tarifikace 1+1
Volání do vlastní sítě -
Lokální volání na pevné linky 0,99 Kč / min
Volání meziměsto ČR 0,99 Kč / min
Volání na mobily v ČR 3,99 Kč / min
Volání do Německa 0,99 Kč / min
Volání do USA 0,99 Kč / min
Volání na Slovensko 2,99 Kč /min
Volání do Velké Británie 0,99 Kč / min

Jak získat přístup ke službám IP telefonie

Pokud nemáte dostatečně kvalitní a rychlé připojení k internetu podívejte se sem. Pokud již připojení máte oslovte nás. Jsme schopni zajistit veškeré technické vybavení a vytvořit kabeláž a sítě pro připojení IP telefonu. Pomůžeme vám vybrat vhodnou společnost a uzavřít smlouvu k využívání služeb VoIP. Pak již vašemu levnému telefonování nebude nic bránit.
nahoru

Jméno:

Email:

Dotaz:


Pro odeslání dotazu vyplňte prosím písmena z obrázku:

řešení na  míru
Vyhledávání: