top
linie
adminúvod|kontakt|novinky|mapa serveru

Vše je propojeno, vše je automatizované, tak proč zůstat stranou

Moderní svět s sebou přináší stále nové objevy. Postupem doby dochází nejen k miniaturizaci, ale také k postupné integraci jednotlivých systémů. Tato integrace se týká nejen komunikačních prostředků, jako je televize, internet, telefon, apod., ale i systémů, které dlouhou dobu tvořily samostatné funkční celky.

S použitím komunikačních systémů moderní doby je tak možné vytvořit plně automatizovaný systém, který snese nejpřísnější kritéria. Jedním integrovaným systémem je tak možné propojit všechny elektrické systémy a spotřebiče, které se v daném objektu nacházejí.

Silnoproud - osvětlení, zásuvky spotřebiče

obrazek

Všechny spotřebiče v domácnosti lze ovládat jedním, případně několika alokovanými řídícími centry, které jsou propojeny nejen mezi sebou, ale i s ostatními systémy v domě.

V praxi lze nastavit individuální funkce pro každý okruh a v případě potřeby je měnit. Je tak možné např. stiskem jednoho vypínače zhasnout všechny světla v domě, rozsvítit schodiště a přilehlé místnosti a jak procházíte domem, zhasínat každou místnost zvlášť. Je možné časově naprogramovat "falešný pobyt" a odjet na dovolenou. Zatímco jste pryč, každý večer se na různých místech rozsvěcí a zhasíná, hraje televize apod., jako kdyby jste byl doma. Lze naprogramovat makro funkce, takže např. stiskem jednoho tlačítka lze zároveň či postupně stáhnout okenní žaluzie, zamknout dům, ztlumit osvětlení v obýváku, spustit plátno a zapnout projektor.

Audio, video a jiné systémy

Do systémů lze připojit také specializované audio a videu spotřebiče. Je tak možné např. s použitím makro funkcí spustit oblíbený film z DVD zvuk z něj pustit do celého domu. K použití konkrétního CD může být připojena zahrada a tak např. při výběru konkrétního CD z ovladače pro zahradu dojde k rozsvícení světel v zahradě a spuštění vodotrysku.

Zabezpečení

Systémy lze propojit i s v jiných okolnostech zcela samostatným systémem zabezpečení objektu a tak např. při vyhlášení poplachu může dojít z zastrašení pachatele předem nahraným "pozdravem" ještě před kontaktováním bezpečnostní agentury. Automatický systém může na základě vyhodnocení poplachu uzamknout zámek v konkrétní místnosti, rozsvítit konkrétní světla, spustit konkrétní spotřebič, apod.

Komunikace

obrazek

V objektu může být nejen zapojen interní okruh telefonu či videotelefonu, ale lze navíc celý systém ovládat vzdáleně po PC síti případně po internetu. Je možné systém také připojit k telefonní lince či GSM komunikátoru. Je tak možné celý den sledovat prostřednictvím kamer pohyb v objektu, získávat informace o zabezpečení, ale i ovládat osvětlení, vrata od garáže či el. brány, ovládat různé elektrospotřebiče apod. Prostřednictvím SMS z mobilního telefonu cestou domů si pak můžete nastavit komfortní teplotu v obývacím pokoji, rozsvítit světlo na příjezdové cestě a v garáži, zapnout vyhřívání podlahy v koupelně či spustit mikrovlnnou troubu.

Kombinací je nespočet a ovládacích prvků také. Pokud investor myslí na všechny tyto okolnosti již při stavbě, nic není nemožné.

Jméno:

Email:

Dotaz:


Pro odeslání dotazu vyplňte prosím písmena z obrázku:

řešení na  míru
Vyhledávání: