Cenová nabídka systému EZS

obytný dům v Jesenici V Praze
dne 18. srpna 2003

Technický popis:

Elektronického zabezpečovací systém je navržen jako třízónový. Je tak možné mít samostatně zabezpečenou garáž, přízemí a první patro domu. Každá zóna je samostatná a tak pokud je např. aktivováno hlídání garáže a přízemí, je možné se v prostorách prvního patra běžně pohybovat. Poplachová situace nastává až v okamžiku, kdy vyhlásí poplach čidlo umístěné v přízemí domu, tzn. např. někdo vnikne do domu ze zahrady.

Vzhledem k tomu, že v domě není provedena přípravná kabeláž pro EZS a dodatečná montáž kabelů by byla problematická, bylo zvoleno bezdrátové řešení. Každý prvek EZS má vlastní baterie, s ústřednou komunikuje rádiovými zakódovanými signály. Doporučujeme tyto baterie cca jednou za 12 měsíců vyměnit. Pro tuto údržbu spojenou navíc s revizí celého systému je možné uzavřít samostatnou dlouhodobou smlouvu.

Ústředna je vybavena GSM komunikátorem, tzn. že není nutné mít ústřednu připojenou k telefonní nebo jiné síti. Je možné nastavit do paměti telefonu až 8 čísel, mj. i číslo PCO (pultu centralizované ochrany), na které je možné v případě poplachu poslat buď předem nahraný hlasový signál, nebo SMS. Ústřednu, resp. celý systém je možné po nastavení prostřednictvím SMS také ovládat.

Systém je možné vybavit i dálkovým ovládačem pro zapínání / vypínání bez nutnosti použít klávesnici. Systém je možné také doplnit pagerem, který na vzdálenost několika set metrů může např. spícího majitele upozornit např. o vniknutí pachatele do garáže. Systém je možné dále doplnit i snímačem kouře. Tyto prvky nejsou součástí této nabídky.

Přízemí

Pohybová čidla jsou umístěna v kuchyni, v obývacím pokoji a v předsíni kde je nastavena zpožděná charakteristika kvůli ovládání klávesnice. Zpoždění je nastaveno na 30s.
Senzor tříštění skla je umístěn v obývacím pokoji. Vzhledem k tomu, že je prostor obývacího pokoje a kuchyně sloučen, postačuje pouze jedno.
Magnetické kontakty jsou umístěny na vstupních dveřích do domu, francouzském okně v obývacím pokoji a na okně vedoucím do kuchyně.
Ovládací klávesnice je umístěna v předsíni hned vedle vstupních dveří.
Ústředna celého systému je umístěna v komoře pod schodištěm. Je vybavena zálohovacím akumujátorem pro případ výpadku el. proudu. Je možné ústřednu nastavit tak, aby byl v případě výpadku el. energie vyhlášen poplach.

1. patro

Pohybová čidla jsou umístěna ve všech třech ložnicích i v koupelně.
Magnetické kontakty jsou v obou ložnicích vedoucích do ulice na francouzských oknech na balkón.
Ovládací klávesnice je umístěna v chodbě u schodiště tak, aby bylo možné ovládat zabezpečení přízemí nezávisle na 1. patře domu.
Siréna 110dB je umístěna ve štítu domu v prostoru nad okny směrem do ulice. Je vybavena samostatným zálohovacím zdrojem, aby i v případě přerušení přívodu el. proudu a vyvolání poplachu bezchybně fungovala.

Garáž

Pohybové čidlo je umístěno v garáži tak, aby i v případě narušení prostoru při zaparkovaném autě byl vyhlášen poplach
Magnetický kontakt je umístěn na vstupních, vysouvacích vratech.

Dodatek:

Všechny ceny jsou uvedeny vč. DPH. Všechna nabízená zařízení jsou homologována pro provoz v ČR. Na prvky rozvodu je poskytnuta záruka dle výrobce/dovozce, na práci je záruka 24 měsíců.

Cenová nabídka:

Detektor pohybu 8 ks à 1.363,- 10.904,-
Magnetický kontakt 5 ks à 1.059,- 5.295,-
Magnetický kontakt - garáž 1 ks   1.560,-
Detektor tříštění skla 1 ks   1.533,-
Klávesnice 2 ks à 1.004,- 2.008,-
Siréna vč. baterie 1 ks   1.071,-
Ústředna vč. GSM a baterie 1 ks   13.031,-
Spotřební materiál     800,-
Práce (vč. dopravy)     6.200,-
Celkem: 42.402,-

 


kontaktuje nás!