top
linie
adminúvod|kontakt|novinky|mapa serveru

Novinky a zajímavosti

Jak je to s licencí rádia Hey Ostrava?

Městský soud v Praze zrušil udělení licence další rozhlasové stanici. Po několika měsících ale přibyla nová frkvence...

1.2.2005 - Tentokrát se jedná o rozhodnutí RRTV o udělení licence společnosti Fajront BS z března roku 2002 pro Radio Hey Ostrava, které bylo soudem zrušeno na základě jednoho z neúspěšných žadatelů. Serveru RadioTV to potvrdil místopředseda RRTV Jiří Šenkýř.

Součástí tiskové zprávy z dnešního zasedání RRTV je usnesení, že RRTV vzala na vědomí rozsudek Městského soudu v Praze ve věci udělení licence k provozování rozhlasového vysílání programu Radio Fajront FM s využitím kmitočtu Ostrava ? Slezská 94,7 MHz/ 1 kW na vědomí a vyzvala všechny účastníky licenčního řízení k doplnění jejich žádosti, příp. oznámení změn, ke kterým došlo od doby podání žádosti k dnešnímu dni, dále vyzvala provozovatele Radio Fajront FM, aby uvedl právní stav do souladu s rozhodnutím Městského soudu v Praze.

Poslední věta pravděpodobně jinými slovy znamená, že Rada vyzvala provozovatele, aby nevysílal bez právního podkladu. Provozovatelé Radia Hey Ostrava se k situaci zatím nevyjádřili a místopředseda Rady Jiří Šenkýř slíbil vyjádření a podrobnější informace na zítřejší ráno, kdy bude mít k dispozici písemné podklady.

S největší pravděpodobností se ovšem jedná o žalobu společnosti WebValc s.r.o. proti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kterou Městský soud v lednu roku 2004 odmítl. Usnesení Městského soudu sp.zn. 38 Ca 597/2002 ze dne 26. ledna 2002 ovšem napadla včas kasační stížností společnosti WebVALC a Nejvyšší správní soud rozhodl 30. listopadu 2004 (sp.zn. 3 As 24/2004) a jeho rozsudek, jímž zrušil usnesení MěS a věc mu vrátil k novému rozhodnutí, byl Radě doručen 18. ledna 2005.


17.6.2005 - Kmitočty koordinované pro Radiohrad jako náhrada za nezákonné neprodloužení licence dlouho ladem ležet nezůstaly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na ně ovšem nevypsala licenční řízení, ale rovnou je přidělila Radiu Hey Ostrava.

Rada pro RTV vydala souhlas ke změně územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů společnosti FAJRONT BS, s.r.o./Radio Hey spočívající v přidělení kmitočtů: Třinec ? Godula 97,4 MHz/400W, Havířov 102,7 MHz/40W, Ostrava Slezská 87,6 MHz/31W v souladu s § 21 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb.

Historie se v případě Radiohradu opakuje obzvlášť pikantním způsobem. V licenčním řízení v roce 2001 dala RRTV před znovuudělením licence Radiohradu přednost rozšíření pokrytí Radia Čas Radima Pařízka. Brzy poté vstoupil v platnost nový zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, který zavedl možnost prodloužení licence.

Soud rozhodl, že Radiohradu měla být licence podle nového zákona prodloužena a další tři roky se připravovaly pro Radiohrad náhradní kmitočty. Když byly nalezeny a zkoordinovány, provozovatel Radiohradu svou žalobu nečekaně stáhl (viz Kauza Radiohrad skončila - vysílat se nebude) a podle RRTV tím o možnost vysílat přišel. Krátce na to kmitočty získává rockové Radio Hey, které také z části patří Radimu Pařízkovi.

Rozhodnutí RRTV je překvapivé v tom, že kmitočty přidělila přímo jednomu z provozovatelů a nevypsala na ně licenční řízení. Přitom jde o tři kmitočty v druhé nejhustěji obydlené aglomeraci v Česku. Před několika týdny přitom rozhodla, že na osamocený kmitočet Hodonín 91.4 MHz/500W.

Diskuze

Zatím žádné příspěvky
vložit příspěvek

Jméno:

Email:

Dotaz:


Pro odeslání dotazu vyplňte prosím písmena z obrázku:

řešení na  míru
Vyhledávání: